Naše odbojkarice na mednarodnem turnirju kar trikrat pobrale zlato

Koprčanke so letos na Združenih svetovnih igrah v Celovcu sodelovale drugič.
Na turnirju United World Games se v odbojki, rokometu, košarki in nogometu vsako leto pomeri več kot 3000 mladih športnikov (U-13 do U-19) iz Evrope in ZDA.

Najmlajše deklice OK Luka Koper U-13 so odlično igrale v skupini 8 ekip in v finalu gladko premagale Čehinje. Prav tako so prvo mesto med dvanajstimi ekipami osvojile deklice U-15, v finalu so ugnale vrstnice iz Prevalj. Pred več kot 500 gledalci so do zmage nad Finkami z dobro igro prišle tudi Koprčanke U-17, prav tako v kategoriji z 12 ekipami.

Med dekleti U-17 so bile tretje slovenske odbojkarice iz Ljubnega, med slovenskimi ekipami so prvo mesto osvojili še odbojkarji Mežice v kategoriji U-19, v skupini U-15 pa so drugo mesto osvojili dečki OK GALEX-MIR iz Murske Sobote.

Dekletom, trenerju in strokovnemu vodstvu za odličen dosežek iskreno čestitamo!