Podprli smo spektakularni plezalni dogodek

Vrsto let podpiramo številne športne dogodke v Kopru in okolici, ki tudi s svojo prepoznavnostjo širijo dober glas tako o pristanišču kot o mestu. Tokrat smo podprli 26. tekmo svetovnega pokala v težavnostnem plezanju, ki jo je minuli vikend gostila nova koprska plezalna stena. Večtisočglavo  množico, ki se je zbrala ob novi plezalni steni, sta razveselila oba slovenska dobitnika medalj. Aktualni evropski podprvak v težavnostnem plezanju Luka Potočar je osvojil svojo prvo zlato medaljo, drugo mesto je zasedel Švicar Sascha Lehmann, tretji je bil Nemec Yannick Flohe. Med dekleti sta se ob srebrni Janji Garnbret na stopničke povzpeli še Japonka Aj Mori (zlato) in Američanka Brooke Raboutou.

Luka Koper je poleg samega dogodka podprla tudi spremljevalni program, in sicer Mini olimpijado, v katero se je vključilo kar 440 otrok s 6 koprskih šol. Pripravili so 10 različnih plezalno obarvanih poligonov, obiskala jih je tudi članica slovenske reprezentance v športnem plezanju Mina Markovič.