Zgodovinski uspeh obalnega šaha – zlata medalja med mladinci

Na turnirju v standardnem šahu sta člana Šahovskega kluba Val iz Kopra Filip Matijević in Veronika Franca osvojila odlični 4. mesti v svojih starostnih kategorijah (fantje U18 in dekleta U16).

Še večji uspeh pa je Veronika, sicer učenka OŠ Elvire Vatovec Prade, dosegla na mladinskem državnem prvenstvu v pospešenem šahu. Osvojila je namreč zlato medaljo v konkurenci deklet do 18 let. To je prva obalna zlata medalja na mladinskih državnih šampionatih v zgodovini.

Veroniki, Filipu in vsem ostalim mladim šahistom ter njihovim mentorjem iskreno čestitamo za odlične uspehe in želimo še veliko šahovskega navdušenja in pametnih potez tudi v prihodnje.

V Luki Koper podpriramo tudi perspektivne mlade šahiste, nazadnje Veronikino potovanje v Brazilijo, kjer je novembra 2011 prvič nastopila na svetovnem prvenstvu in osvojila 32. mesto.